Hudba

Co právě poslouchám #3

28. října 2016 v 15:35 | Lauralex
Další "playlist" jsem měla v plánu už dlouho, jenže jsem se k tomu vůbec nedostala, a teď tu mám tolik písniček, že je snad nemožné všechny nacpat do jednoho článku. Bude to takový mix "autumn" a toho, co teď docela často poslouchám, protože jsem se prostě nedokázala rozhodnout, co mám přidat. Víte, mám vždy tolik písniček, se kterými se chci podělit, ale na facebooku je to k ničemu, na instagram to dát nejde, a protože prostě miluju hudbua sama mám tento typ článků ráda, tak to chci dělat alespoň touto cestou.

Kungs vs Cookin' on 3 Burners - This Girl

Tohle je teď moje nejposlouchanější písnička. Ano, je spíš letní, taky jsem ji měla v playlistu v červenci, ale za záhadných okolností jsem se k ní teď dostala a když jdu podzimním dnem, v kožené bundě a v podpatcích a hraje mi ve sluchátkách, cítím se jako pán (vtip).

Jonas Blue - Perfect Strangers ft. JP Cooper

Téměř stejný případ. Navíc mi tyto dvě písničky přijdou strašně podobné.

TWENTY ONE PILOTS

12. října 2016 v 22:50 | Lauralex
Když jsem připravovala článek o této kapele, byla u nás v podstatě neznámá. Než jsem ho ale stihla zveřejnit, stala se z nich jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších kapel současnosti - TWENTY ONE PILOTS.


Nikdy nedokážu vybrat svou nejoblíbenější kapelu, ale troufám si říct, že právě TØP jsou jedni z kandidátů. Naprosto je zbožňuju. Jsou to bohové. Nejsem si úplně jistá, kdy přišel ten zlom a tato kapela vystoupala na vrchol, ale jakmile jsem je slyšela já, věděla jsem, že to bude jedna z těch TOP kapel, kterou poznám v prvních tónech. Už před delší dobou jsem náhodou narazila na jejich starší písničku a když jsem jí někde pustila, nikdo vůbec nevěděl, o koho se jedná. Měla jsem takový ten pocit, když najdete boží kapelu a nikdo ji nezná a je jenom vaše.

Na jednu stranu mě to štve, že je kolem nich takový rozruch, ale na druhou stranu je to úžasné, protože jsou vážně geniální a zaslouží si to a já jim to přeju. Jen je mi líto, že je všichni znají kvůli jedné písničce a jejich starší (taktéž skvělé) kousky nikdy neslyšeli. Já měla všechna jejich alba, slyšela jsem je několikrát a vážně za to stojí. Baví mě pořád a je to jedna lepší písnička než druhá.

Upřímně ani nevím, do jakého žánru se jejich hudba řadí, a nezáleží mi na tom. Je v tom přesně všechno to, co mám ráda, a to je na tom asi to nejlepší. I když nějakou kapelu miluju, najde se třeba jedna dvě písničky, které se mi úplně nelíbí, ale od nich se mi líbí všechno. A tuším to už vždy tak nějak dopředu. Baví mě ráno, přes den i na dobrou noc. Když zrovna nevím, co poslouchat, oni mě pokaždé zachrání. Miluju jejich hudbu, protože zní šťastně, ale texty jsou depresivní. Jako já. Zním šťastně, ale když se doopravdy zaposloucháte, jsem pěkně zlomená.

Nejlepší soundtracky #2

28. srpna 2016 v 22:20 | Lauralex

ME BEFORE YOU (Než jsem tě poznala)


Za mě nejlepší soundtrack poslední doby. Miluju ho. Ať už instrumentální nebo písničkovou verzi. No, já se zamilovala celkově - do filmu, do knihy, do soundtracku, do příběhu, do herců, ale to je teď vedlejší. Upřímně ho teď poslouchám skoro pořád. Na písničce Unsteady jsem tak trochu závislá. Dlouho jsem neslyšela tak krásný, romantický, citlivý, dojemný a emotivní soundtrack. Přesně se k tomu filmu hodí a já ho vnímala ani ne jako hudbu, ale jako součást celku. Aby ne, Craig na to má talent, to jsem poznala už u Moulin Rouge a myslím, že nikdo jiný by to takhle nádherně nezpracoval. Ta hudba na mě hodně zapůsobila, jako celý film, a vryla se mi do srdce, kde si občas sama zní.

Co právě poslouchám #2

7. srpna 2016 v 23:05 | Lauralex
Posledních pár měsíců hudbou přímo žiju a vlastně není chvíle, kdy bych něco neposlouchala nebo si sama nezpívala. Písniček bude asi hodně (a to jsem nepřidala ani zdaleka všechny), jelikož jsem to měla v plánu už minulý měsíc, ale pak jsem měla vážné zdravotní problémy, a od té doby se nastřádalo plno dalších písniček (veškeré playlisty mám na spotify, kdybyste tam někdo byl). A stejně hledám stále další, takže mi klidně napište tipy na dobrou hudbu. Jak jsem už psala minulý rok, v létě se mi záhadným způsobem mění vkus a poslouchám spíše to, co jinak vůbec ne (což vidíte, když se podíváte na konec stránky).

Hudba a knihy je taková komunikace, kterou dokážu používat. Nebýt hudby, tak prostě nežiju, hodně mi pomáhá ve všech situacích. A dokud budu mít hudbu, bude bít i moje srdce.

Kygo ft. Kodaline - Raging

Aneb když je klip lepší než písnička. Nejdřív se mi nelíbila, ale tím, jak jsem si neustále pouštěla ten klip, jsem si ji nakonec oblíbila tak, že jsem jí poslouchala celý červenec.

The Pretty Reckless - Take me down

Když vaše oblíbená kapela vydá písničku a vy víte, že to bude skvělé.

Co právě poslouchám #1

30. května 2016 v 21:10 | Lauralex
Někdo z vás si možná všiml, že jsem přestala sestavovat playlisty. Jednak mi přišlo, že to nikoho moc nebere a pak od té doby, co mám spotify, poslouchám hudbu v podstatě jen tam (což je teď značně nevýhodné, když mi na notebooku ani v mobilu nejde internet) a vůbec žádnou nestahuju. Mám tam všechny playlisty, všechna alba, je to všechno krásně pohromadě a prostě si jen vyberu a poslouchám. Spotify mi hraje každý den, skoro nonstop. A tak tu mám pár písniček, které v poslední době poslouchám víc než dost a mohla bych se o ně s vámi čas od času podělit.

Grace ft. G-Eazy - You don't own me

Mně se ta písnička vlastně nelíbí, ale stále ji poslouchám. Jsem normální?

David Peña Dorantes - Orobroy

Když najdete tak boží hudbu, až vám to vžene slzy do očí. Kurevsky miluju tuhle písničku - nebo možná řekněme skladbu. Drželo mě to i před maturitou, poslouchla jsem ji každou noc.

Nejlepší soundtracky #1

29. března 2016 v 23:00 | Lauralex

1. TITANIC (Titanik)Jednoznačně. Soundtrack, který právem získal několik hudebních ocenění. Mohla bych ho poslouchat pořád. A vlastně ho poslouchám poměrně často. James je jeden z nejlepších skladatelů a neskutečnu tady i filmu chybí. Miluju instrumentální hudbu a tyto sladby jsou z ní to nejlepší. Při tomto soundtracku si pokaždé neskutečně odpočinu a vyčistím mysl. Měla jsem tu možnost, slyšet tento soundtrack s živým orchestrem a ani jsem netušila, kolik hudby je ve filmu potlačeno, takže doporučuji, poslechnout si opravdu čistě jen hudbu.

Deset písniček, které si musíte poslechnout

10. března 2016 v 23:10 | Lauralex
Popravdě, když se mi nějaké písničky opravdu, ale opravdu hodně líbí, mám tendenci se s nimi nedělit, abych si je mohla užívat sama a nikdo mi je neoposlouchal (hah), ale tyhle si to prostě zaslouží. Možná je budete znát, možná ne, já doufám, že spíš ne.

Maître Gims - Est-ce que tu m'aimes?

Kurva, ten chlap je boží! Já jem vlastně ještě takhle černocha zpívat neslyšela, natož ve francouzštině, ale on mě úplně dostal. To si vážně musíte poslechnout. Momentálně je to jedna z mých nejposlouchanějších písniček.

Yelawolf ft. Eminem - Best Friend

Tahle písnička mě strašně baví. Eminem je klasika, tomu není a nikdy nebude co vytknout, a k tomu Yelawolf, úžasné spojení.

Výzva: 30 písniček

15. února 2016 v 22:05 | Lauralex
Já jsem vážně věřila, že to někdy dodělám, ale vzhledem k tomu, že už to mám v rozepsaných dva a půl roku a napsala jsem asi šest bodů, rozhodla jsem se to udělat radikálně. Všechno najednou, jinak bych to vážně nedodělala nikdy. A ono je to možná i lepší. Jednotlivé písničky vám samotné zase tolik neřeknou, ale tady můžete třeba porovnávat, nebo zkoumat můj hudební vkus.

1. MOJE OBLÍBENÁ PÍSNIČKA
Hned tohle je strašně těžké. Na to se mě nikdy neptejte. Měla by to být vlastně stará písnička, protože tím pádem je oblíbená, když ji mám ráda i po takové době. A to je vlastně kterákoliv od Nirvany. Stejně to asi není oblíbená, ale jedna z nejoblíbenějších, ale to je jedno. Když mám v práci zapnuté rádio, docela často ji hrajou, a já si vždycky v duchu říkám: "jé, moje oblíbená...".

Come as you are

2. MOJE NEJMÉNĚ OBLÍBENÁ PÍSNIČKA
Tohle je to samé v bledě modrém. Ono se to nezdá, ale je hodně písniček, které nesnáším. Vždycky je ale jednodušší něco hanit, než chválit. A opravdu se jich nabízí hodně. Nechtěla jsem ji sem dávat, ale já ji opravdu nesnáším. Už od dětství. Je to tak strašně nepříjemná a odporná písnička, že se mi z ní chce zvracet.

Známka punku

3. PÍSNIČKA, KTERÁ MI UDĚLÁ RADOST
Radost mi udělají všechny oblíbené písničky, nicméně vždycky mi udělá radost a zlepší den, když slyším nějakou písničku od Tomáše.

Nina

CÉLINE DION

4. února 2016 v 22:30 | Lauralex
Nejoblíbenějšího zpěváka i kapelu (a ne jednu) jsem vám už představila a teď přišla řada na zpěvačka - CÉLINE DION.


Co při psaní tohoto článku poslouchám? Céline. A o tom to je. Jako jsou Directioners a Beliebers, my jsme Celinish. Já ji prostě zbožňuju. A je to o mně veřejně známo. Kdo zná mě, zná i jí. Přesto, že Céline poslouchám už od svého útlého dětství, poznala jsem ji díky svému nejoblíbenějšímu a jednomu z nejlepších filmů vůbec - Titanicu, ke kterému nazpívala titulní a moji úplně nejoblíbenější píseň a kterou zaručeně všichni znáte, jinak bych ji možná nikdy nepoznala. Paradoxně ale tahle písnička nebyla první, kterou jsem od ní slyšela, akorát v té době jsem ještě netušila, že je to Céline. Nicméně ta písnička i Céline mi změnily život.

A to myslím přesně tak, jak to říkám. Jen díky ní jsem už několikrát získala sílu a odvahu jít dál, když jsem byla v koncích. Céline je pro mě bezesporu to nejlepší ze světa hudby. I když můj hudební vkus tíhne především k rocku a punku, Céline a její hlas je pro mě top, číslo jedna. A to musí připustit i ten, kdo ji neposlouchá. Pokaždé, když jí slyším, naskočí mi husí kůže. Je hudba, na kterou musím mít náladu, ale Céline poslouchám kdykoliv a kdekoliv. Její hudbou žiju a je mi jedno, co si o tom ostatní myslí. Můžete odsuzovat můj hudební vkus, nemusí se vám líbit, ale ne Céline. Pokud někdo neslyší její dokonalý hlas, je asi opravdu hluchý. Neznám nikoho s lepším hlasem. Nikdo takový není. A nenamluvíte mi, že ano. Céline je zpěvačka s velkým Z.

Ovšem nejde jen o hudbu. Céline a celá její rodina jsou pro mne obrovskou inspirací. Tím, jací jsou, co dělají a jak se chovají. Možná víte, že Céline před třemi týdny zemřel manžel (kdo mě sleduje, tak ano). Možná si myslíte, že to moc prožívám a jsem nějaká pošahaná fanynka, ale Céline cítím jako část mě. Víte, když někoho máte opravdu rádi, obdivujete ho a je pro vás inspirací, cítíte se s ním tak nějak propojeni. A opravdu mi to zlomilo srdce. Nikdy mě nic tak nedostalo a nepoznala jsem silnějšího člověka, než je ona.

Jednou bych jí chtěla slyšet naživo, to je můj sen, pak už bych mohla klidně umřít.
A pokud je tu někdo, kdo má Céline taky rád, máte jistotu, že budeme kamarádi.

Playlist - říjen

29. října 2015 v 18:10 | Lauralex
Chtěla jsem psát článek na téma týdne, ale prostě to nedávám, třeba jindy, už bez témata týdne. Přijde mi to jako včera, co jsem přidávala playlist za září a teď už za říjen, letí to strašně a dost mě to stresuje. Docela se divím, že při tom, jak nemám vůbec čas, stíhám poslouchat hudbu - ale znáte to, bez hudby to prostě nejde. Vy, co mě znáte nebo jste někdy poslouchaly mé playlisty, i já vím, že to není úplně můj vkus, i když já poslouchám vlastně všechno, nicméně jako miluju rock, tak mám zase ráda i českou hudbu, ale v téhle době mi to k tomu podzimu prostě sedí a celkově mi dělaly radost.

Son Lux - Lost it to trying

Twin Shadow - To the top
 
 

Reklama