PROHLÁŠENÍ

14. června 2010 v 20:23 | Lauralex
Asi to neni žádný prohlášení, já jen nevěděla, jak to mám pojmenovat. Je to takový vysvětlení tohohle blogu.
Pozorně čtěte (a čtěte!), pokud to chcete pochopit a abyste prostě věděli a pak mi nenadávali, neodsuzovali, nebo nevim co.

Přepsala jsem to u jednoho videa, co jsem stejně chtěla smazat, tak si toho nevšímejte. Díky.

Zaplňuji archiv aneb takový je můj život - Tuhle rubriku berte jako takovej deníček psychicky labilního individua, to jako mě. Píšu o sobě, co jsem zažila, co jsem dělala, jak se cítím, svoje myšlenky, to, co mám na srdci, někdy jen úplný kydy, co nedávají smysl. Většinou jsou to depresivní články, kdy to ze sebe potřebuju aspoň z části dostat.

Výplody kreativity - Moje výtvory - kreslim, maluju, vyrábím, aranžuju. Všechno je to moje výroba, po nikom se neopičim a snažim se bejt originální. Dělám to, protože mě to baví, ne abych se s tim vytahovala, a nikdy jsem o sobě neřekla, že to umim nebo že jsem malíř, je to moje radost. Kritiku beru, ale odsuzující komentáře si nechte.

Fotky - Focení je jeden z mých největších koníčků. Jsem úplnej amatér, nevim, co to je makro, fotim, jak mám nastavenej foťák a zkrátka mě to baví. Fotky už neupravuju, když, tak jen minimálně a upozorním na to.

Hudba - Tady nevim, co bych řekla. Prostě hudba, co se mi líbí. Nemusí se vám líbit, ale nikomu to nenuťte.

Filozof amatér - Když píšu, ale snažim se, aby to mělo nějakou úroveň. Většinou jsou to moje úvahy, slohovky, co jsme psali ve škole (ty jsou i čtyři roky starý, tak na to berte ohled), básničky (moje označení nebásničkový básničky) a i téma týdne. Zase - jsou to moje názory, se kteráma klidně nemusíte souhlasit a já čekám, že asi nebudete, ale vyjadřujte se v přiměřený míře.

Filmotéka - Filmy, co jsem viděla a chci se o ně podělit. Záměrně to nemám pojmenovaný "recenze", protože recenze nepíšu, nejsem žádnej recenzent. Píšu to jako svoje dojmy, co se mi líbilo nebo nelíbilo a co chci třeba doporučit, a všechno je to čistě jen můj názor. Některý jsem psala už hodně dávno a možná je budu trochu poupravovat, aby to mělo nějakej styl a úroveň, tak si je někdy možná budete moct přečíst znova, když budete chtít.

Knihotéka - Viz. filmotéka.

O něčem pro něco - Jak napovídá název, jsou to články o něčem, které píšu pro něco - abych o tom dala vědět, protože mě to zaujalo a tak. Je to taková směska toho, co nebylo kam jinam zařadit, nebo taky třeba různý výzvy a tagy.

Na srdci a na duši - "Duše poety". Většinou citáty, motta, úryvky, poezie, něco, co mě zkrátka zasáhlo. Buď jsem na ně někde narazila nebo mi je někdo řekl, něco si vypisuju sama třeba z knih. Může se stát, že některý citát jsem zahlídla někde u někoho na blogu, ale mám mraky citátů, které si zapisuji, takže už je mám uložený třeba dva roky, takže zdroj nevím. Ale jistě se dá lecos dohledat na googlu, kdyby měl někdo potřebu.

Kadeřničím - Tu rubriku jsem zakládala v posledním roce na škole, ale vidim, že jak jsem začala, tak jsem zase skončila. Nevim, jestli do ní někdy ještě přispěju, ale kdyby, tak abyste věděli.

1000 věcí, které mám ráda - Prostě mám, ať se to ostatním líbí nebo ne. Možná z toho zjistíte nějakej můj styl, já sama si myslim, že žádnej nemám, ale kdyby, tak je můj, tak mi ho nechte.

Before I die - Tady asi nemusim nic vysvětlovat.

Kuchtím - recepty - Nejsem žádná kuchařka, vařit neumim, ani ne že by mě to nějak bavilo, ale občas třeba něco upeču, to mě baví, anebo se podělim o něco novýho, co jsem ochutnala. Neni to moc frekventovaná rubrika, jak říkám, moc nevařim, ale začínám tomu přicházet na chuť. Je to úplně amatérský, žádná kuchařka.

Deset dní - To je jedna výzva, kterou jsem založila zvlášť, ani nevim proč. Zase je to o mně a jsou to moje názory, tak to respektujte.

Na konec ještě něco málo.
Už jsem nějak vyrostla z toho, abych někomu vyhrožovala, že smí kopírovat jen se zdrojem. Myslim, že jsme ve většině, snad, kultivovaná (blogová) společnost, takže očekávám, že budete natolik slušní, abyste v nejhorším případě zdroj uvedli.
Nově odkazuji na konci stránky na archiv. Berte na to ohled, blog jsem zakládala ve svých třinácti čtrnácti letech, takže některé články, které jsem tu nechala, podle toho vypadají. Holt bouřlivé dospívání. Ale věci typu ahOjíQ už se toho netýkají, neděste se.
Co se týče samotného psaní - pravopisu. Já sama jsem grammar nazi, ale jak říkám, dřív to tak úplně nevypadalo. Nepíšu úplně spisovně, jak kdy a podle typu článku. Samozřejmě se občas objeví nějaká chyba, chybějící čárka, či něco takovýho, i když to po sobě většinou kontroluju, ale nejsem neomylná.

Toť asi vše, co k tomu mám, a už vám jen popřeji příjemné čtení.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.